Warsaw Mets jest stołeczną drużyną futbolu amerykańskiego, utworzoną w 2018 r. z inicjatywy warszawskich zawodników w celu powstania silnej organizacji sportowej. Drużyna występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej Ligi Futbolu Amerykańskiego (LFA1). Swój debiutancki sezon zakończyła w TOP 5 Polskich drużyn.

Jakie są założenia sekcji juniorskiej?
Sekcja juniorska Warsaw Mets powstała w celu szkolenia dzieci i młodzieży, by w niedalekiej przyszłości mogła stanowić o sile seniorskiej drużyny. Zadanie to ma dla nas największy priorytet. Im silniejsza drużyna juniorów, tym silniejsza drużyna seniorów. Naszym marzeniem jest coroczne wprowadzenie wychowanków do reprezentacji Polski.

Jakie są korzyści z dołączenia do drużyny?
Chcemy zarówno trenować, jak i wychowywać młodych ludzi. Nauczyć odpowiedzialności, ciężkiej pracy, zaufania do kolegów z drużyny i doskonalić ich indywidualne zdolności motoryczne. Dla każdego z trenerów i zawodników futbolu amerykańskiego to przede wszystkim ogromna pasja. Dążymy do tego, aby zarazić tą pasją każdego z nowoprzybyłych zawodników. Nasze treningi prowadzone są w języku angielskim. Wynika to z tego, że część zawodników i trenerów są native speakerami. Jest to niebywała możliwość, aby doskonalić swoje umiejętności językowe - łącząc przyjemne z pożytecznym.

Co jest potrzebne do trenowania futbolu amerykańskiego?
Przede wszystkim serce i ambicja. Jeśli chodzi o sprzęt, to na początku w zupełności wystarczy obuwie (z plastikowymi korkami lub płaską podeszwą) i strój sportowy.

Jakie trzeba mieć predyspozycje?
Każdy człowiek rozwija się w rożnym tempie, więc z założenia nie skreślamy nikogo . Wystarczą chęci do ciężkiej pracy. Z własnego doświadczenia wiemy jak bardzo ten sport potrafi wciągnąć. Futbol amerykański w przeciwieństwie do innych sportów drużynowych nie pozwala na indywidualności. Liczy się drużyna, a w niej znajdzie się miejsce dla każdego - to jest piękno tego sportu. Każdy ma w sobie zalety, które jesteśmy w stanie odnaleźć, a następnie wykorzystać na rzecz wygranej.

Kiedy i gdzie treningi?
Na początku przeprowadzimy serię otwartych treningów od 27 czerwca 2020 w każdą sobotę na Białołęce. Boisko w Parku Picassa godzina 12-14. Czekamy na Was!

Dla kogo:
Nabór otwarty do sekcji:

  • Junior - 14 - 19 lat
  • Minis - 8 - 13 lat

Kontakt:
"Jan Omelańczuk, Koordynator ds. rekrutacji - j.omelanczuk@warsawmets.com Michał Nowicki, Koordynator ds. sportowych - 572622259 Chcesz do nas dołączyć? Przyjdź na trening otwarty z podpisanym formularzem rekrutacyjnym.

Każda niepełnoletnia osoba, która chce dołączyć do naszej drużyny musi dostarczyć oświadczenie podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego. Znajduje się on w formularzu rekrutacyjnym."

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Seahawks Gdynia 0 0 0 0
Warsaw Mets 0 0 0 0
Armada Szczecin 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Armia Poznań 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni