Już niespełna tydzień pozostał do pierwszego oficjalnego występu Warsaw Mets w sezonie zasadniczym LFA1. Tymczasem mamy dla Was kolejne dobre wieści. Największy transfer tego sezonu!

Z przyjemnością informujemy, że Ambsada Stanów Zjednoczonych Ameryki została oficjalnym partnerem drużyny Warsaw Mets w sezonie 2019.

Liczymy na to, że wspólnie podjęte działania szczególnie wpłyną na rozwój futbolu amerykańskiego w Stolicy!

Inicjatywa Sports UP (U – USA oraz P – Polska) to nowy projekt ambasady, którego celem jest zacieśnianie stosunków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską poprzez promocję sportu w szczególności sportów amerykańskich. Wydarzenia sportowe to fantastyczny sposób na zwiększenie dialogu między Polakami i Amerykanami, a także okazja do większego wzajemnego zrozumienia kulturowego między naszymi dwoma narodami.

Sport to wspaniały sposób na stworzenie okazji do dialogu i nauki ważnych wartości, takich jak przywództwo, praca zespołowa, odpowiedzialność, integracja i tolerancja. Promuje również zdrowy styl życia. Sport łączy nasze narody, przyciągając nasze wspólnoty, wzmacniając więzi i celebrując wspólne ideały.

W Polsce rośnie popularność amerykańskiego sportu. Zbudowano pierwsze boisko futbolowe w Zielonej Górze, a we Wrocławiu utworzono nowy kompleks softballowo-baseballowy, który stał się pierwszym takim obiektem w dużym polskim mieście. Obie inicjatywy doczekały się realizacji dzięki wsparciu i środkom z lokalnych funduszy, co jest dowodem na szerokie wsparcie dla amerykańskich sportów okazywane przez lokalne społeczności. Ambasada USA współpracuje z różnymi organizacjami w Polsce wspierając naukę sportów amerykańskich w polskich szkołach.

Warszawska drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Mets została kolejnym partnerem projektu Sports UP

Poprzedni post Następny post

Do następnego meczu z

Rhinos Wyszków

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 5 2 89 10
Seahawks Gdynia 5 2 128 10
Warsaw Mets 3 4 0 6
Olsztyn Lakers 2 5 -135 4
Rhinos Wyszków 1 6 -147 2
Wilki Łódzkie 0 7 -218 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni