Prawidzwa bomba w futbolowym świecie! 105-kilowe wzmocnienie na pozycji Defensive End. O tym zawodniku z pewnością usłyszycie jeszcze nie raz na Konwiktorskiej. Poznajcie i powitajcie nowego Mets, Arkadiusza Cieśloka.

2019- Berlin Rebels (GFL1) 2015 - 2019 Seahawks Gdynia 2014 Zaglebie Steelers 2013 AZS Silesia Rebels 2012 Rybnik Thunders

Od 2015 regularne wystąpienia w składzie Reprezentacji Polski, występ w The World Games w 2017 roku, dwukrotnie wybrany najlepszym zawodnikiem na pozycji Defensive Lineman (LFA 1).

Po ostatnim sezonie w LFA1 miałeś okazję reprezentować drużynę Berlin Rebels w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec (GFL1). Czym różni się gra za granicą od gry w Polsce?

Różnica to przede wszystkim poziom sportowy. Nasza liga się rozwija, ale powolutku idziemy w dobrym kierunku. Mamy co raz mocniejsze drużyny. Jednak to czego doświadczyłem w Niemczech to jeszcze inna bajka. Poziom sportowy w GFL jest bardzo wysoki. Zwykle mecze ligowe są organizowane w sposób, w jaki u nas organizuje się finał Polish Bowl. Nie bez powodu (liga niemiecka) uznawana jest za najlepszą lige w Europie. Widać różnicę, ale to pewnie dlatego, że GFL istnieje od kilkudziesięciu lat (w niemczech od 41 lat, w Polsce od 14 - przyp. red.).

Wiele drużyn zabiegało o Ciebie. Dlaczego Warsaw Mets?

Warsaw Mets, mimo tego, ze istnieją tak naprawdę od roku to zaimponowali mi tym, że juz są na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Mecze domowe Mets grają na fajnym stadionie, gdzie przychodzi bardzo dużo kibiców. Klub dziala bardzo profesjonalnie, widać, ze futbol w Warszawie traktowany jest bardzo powaznie.

Jakie oczekiwania co do przyszłego sezonu, od drużyny i swoich kolegów?

Oczekuje tego jakie zostały przedstawione cele na spotkaniu (przedsezonowe spotkanie zawodników -przyp. red.). Zacząć od pierwszej wygranej, potem kolejnej i mam nadzieje tak do Finału. Z pewnością nie bedzie to łatwe ale możliwe. Musimy podejść do tego jak najbardziej profesjonalnie jeżeli, chcemy osiągać sukcesy sportowe.

Nie mogę doczekać sie startu sezonu i wyjscia na pierwszy mecz domowy w Warszawie, do zobaczenia na boisku! Let’s go Mets!

Arku! Witamy na pokładzie, życzymy Tobie (i nam ;) ) dalszych sukcesów!

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgoszcz Archers 5 0 87 10
Tychy Falcons 4 1 56 8
Lowlanders Białystok 3 1 27 6
Kraków Kings 2 2 -1 4
Warsaw Mets 1 4 -5 2
Silesia Rebels Katowice 1 3 -22 2
Warsaw Eagles 0 5 -142 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni