Warszawa żyje futbolem amerykańskim! Stolica Polski jako jedyna może pochwalić się aż dwiema drużynami występującymi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od momentu powstania Warsaw Mets wszystkie drogi prowadziły nieuchronnie do historycznego starcia Mets vs. Eagles, czekają nas Derby Warszawy!

W 1999 roku to Warszawa stała się pierwszym miastem w Polsce posiadającym własny klub futbolu amerykańskiego, a to właśnie za sprawą drużyny Warsaw Eagles. Od tego czasu przez nasze miasto przewinęło się wiele klubów: Werewolves, Spartans, Królewscy, Dukes, Crusaders oraz Sharks oraz mniej znane Athletics i Leons . Z czasem, w wyniku połączenia się drużyn, na scenie pojawił się też nasz zespół, czyli Warsaw Mets. Na ten moment warszawskie boiska należą już tylko do dwóch drużyn - najstarszej i najmłodszej.

Pierwsze derby stolicy odbyły się w 2011 roku w ramach ligi PLFA II, kiedy to Spartans pokonali Werewolves 54:6. Ostatni mecz między stołecznymi klubami miał miejsce w 2017 roku, gdzie znaczna część obecnych zawodników, trenerów i działaczy Warsaw Mets grała po przeciwnych stronach barykady. W półfinale PLFA I Warsaw Sharks triumfowali wtedy nad Warsaw Dukes 28 do 13. Już szóstego czerwca czeka nas mecz na który Warszawa czeka od 2018 roku. Mets zmierzą się z Eagles w walce o to, do kogo należy dominacja nad Stolicą. Jednego możemy być pewni, przegrany w tym meczu bardzo utrudni sobie wywalczenie awansu do fazy play-off.

Z pewnością czekają nas wielkie emocje, a dla obu drużyn mecz ten będzie możliwością udowodnienia swojej wartości oraz walką o dalszy los sezonu 2021. Zawodnicy od początku tegorocznych rozgrywek tylko czekają na historyczne spotkanie o warszawskie boiska. Wszystko rozstrzygnie się już niedługo na największym obiekcie w Polskiej Futbol Lidze- Stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6.

Warsaw Mets serdecznie zapraszają na to widowisko wszystkich kibiców. Spodziewajcie się w wielu atrakcji od występu Cheerleaderek, przez foodtrucki po atrakcje dla dzieci. Warszawa ul.Konwiktorska 6 godzina 14:00! See you on the field!

Wydarzenie FB

Bilety

Poprzedni post Następny post

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgoszcz Archers 5 0 87 10
Tychy Falcons 4 1 56 8
Lowlanders Białystok 3 1 27 6
Kraków Kings 2 2 -1 4
Warsaw Mets 1 4 -5 2
Silesia Rebels Katowice 1 3 -22 2
Warsaw Eagles 0 5 -142 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni