W niedzielę 7 kwietnia, oficjalnie, futbol amerykański na dobre powrócił na stadion miejski przy ul. Konwiktorskiej 6. Warsaw Mets w inauguracyjnym dla stołecznych kibiców meczu, w ramach 4. Kolejki LFA1, pokonało Wilki Łódzkie 42:0

Wydarzenie to było dla naszej organizacji szczególnie istotne. Przede wszystkim niedzielne spotkanie było pierwszym wygranym spotkaniem w historii Warsaw Mets. Od wyjazdu z Tychami zawodnicy pod okiem trenera Diasa skrupulatnie na każdym treningu analizowali i poprawiali błędy, które przyczyniły się do porażki w pierwszym spotkaniu.

Dzięki temu warszawska publiczność mogła nacieszyć oko skutecznością warszawskiej ofensywy prowadzonej przez rozgrywającego Terrenca Owensa, który precyzyjnie kierował piłki w ręcę swoich skrzydłowych. W tym meczu najskuteczniejsi w zdobywaniu kolejnych punktów na konto Mets okazali się: Mateusz Poneta, Witold Szpotański, Antoni Podgórski oraz Żenia (Jefimienkow Jewgienij).

źródło: LFA

Skutecznie punktującemu atakowi towarzyszyła bezbłędna gra formacji defensywnej. Konsekwencja naszej obrony zaowocowała dwukrotnym odzyskaniem piłki jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw o piłkę zawalczył Rafał Michaluk pokonując z nią dodatkowo ok. 10 jardów. W drugiej kwarcie piłka trafiła w posiadanie Adama Dobkowskiego, co zwieńczył 15-jardowym biegiem na przyłożenie. W czwartej kwarcie to defensywnego trio dzięki dokonanemu przechwytowi dołączył Filip Poszytek. Ostatecznie, nie pozwoliliśmy wkroczyć Wilkom na swoje pole punktowe.

Mecz obejrzało ok. 900 widzów

Mecz online obejrzało ok. 2300 widzów

Skrót z meczu do obejrzenia tutaj:

Pełna relacja zdjęciowa z meczu dostępna TUTAJ

Poprzedni post Następny post

Do następnego meczu z

Super Bowl LIV

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 5 2 89 10
Seahawks Gdynia 5 2 128 10
Warsaw Mets 3 4 0 6
Olsztyn Lakers 2 5 -135 4
Rhinos Wyszków 1 6 -147 2
Wilki Łódzkie 0 7 -218 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni