W niedzielę 7 kwietnia, oficjalnie, futbol amerykański na dobre powrócił na stadion miejski przy ul. Konwiktorskiej 6. Warsaw Mets w inauguracyjnym dla stołecznych kibiców meczu, w ramach 4. Kolejki LFA1, pokonało Wilki Łódzkie 42:0

Wydarzenie to było dla naszej organizacji szczególnie istotne. Przede wszystkim niedzielne spotkanie było pierwszym wygranym spotkaniem w historii Warsaw Mets. Od wyjazdu z Tychami zawodnicy pod okiem trenera Diasa skrupulatnie na każdym treningu analizowali i poprawiali błędy, które przyczyniły się do porażki w pierwszym spotkaniu.

Dzięki temu warszawska publiczność mogła nacieszyć oko skutecznością warszawskiej ofensywy prowadzonej przez rozgrywającego Terrenca Owensa, który precyzyjnie kierował piłki w ręcę swoich skrzydłowych. W tym meczu najskuteczniejsi w zdobywaniu kolejnych punktów na konto Mets okazali się: Mateusz Poneta, Witold Szpotański, Antoni Podgórski oraz Żenia (Jefimienkow Jewgienij).

źródło: LFA

Skutecznie punktującemu atakowi towarzyszyła bezbłędna gra formacji defensywnej. Konsekwencja naszej obrony zaowocowała dwukrotnym odzyskaniem piłki jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw o piłkę zawalczył Rafał Michaluk pokonując z nią dodatkowo ok. 10 jardów. W drugiej kwarcie piłka trafiła w posiadanie Adama Dobkowskiego, co zwieńczył 15-jardowym biegiem na przyłożenie. W czwartej kwarcie to defensywnego trio dzięki dokonanemu przechwytowi dołączył Filip Poszytek. Ostatecznie, nie pozwoliliśmy wkroczyć Wilkom na swoje pole punktowe.