Głęboko wierzę w to co cały zarząd oraz trener Dias rozpoczęli w Warszawie. Uważam, że reguła „One City, One Team” oraz silne fundamenty, które pozwolą nam zbudować taki projekt stwarzają nam niezliczone możliwości. Jestem bardzo wdzięczny za szansę stworzenia drużyny, która będzie motorem futbolu amerykańskiego w Polsce i Europie – mówi Douglas Fryer, Ofensywny Koordynator Warsaw Mets. W tym cyklu „Let METS” poprosiliśmy nowego OC (Offenisive Coordinator) o opowiedzenie nam o swoich planach i programie treningowym, który będzie wdrażał wraz z trenerem Diasem i całym sztabem trenerskim w nadchodzącym sezonie.

Nowy trener Warsaw Mets otatnie dwa lata spędził w AFC Paderborn Dolphins e.V. występującej w GFL2 jako OC w 2018 i QB (Quarterback) w 2017 roku. Grał również w latach 2011-2012 w jednej z najlepszych drużyn Europy - New Yorker Lions.

Dlaczego METS?

Wierzę w działania trenerów i zarządu, a zasada „One City, One Team” to prosta reguła o znaczącej sile. Duży potencjał na sukces i szanse na zdobycie miana zwycięskiej drużyny były decydującym elementem mojej decyzji dołączenia do Mets. To dla mnie zaszczyt być częścią tego programu, by móc dzielić i wnieść moje trenerskie umiejętności do drużyny– szkolić, wzmacniać i pomagać nie tylko zawodnikom, ale także całemu sztabowi, abyśmy mogli zbudować silną, zwycięską organizację dla Warsaw Mets, Polski i Europy na następne lata.

Jakiego typu trenerem jesteś i chcesz być?

Mam unikalny styl trenowania, zdecydowanie inny od styli innych znanych mi trenerów. Wykorzystuję moje doświadczenia z psychologią i zarządzaniem w biznesie, aby zrozumieć samych zawodników jak i całą drużynę w szerszej perspektywie. Pasjonuje się futbolem i czerpię energię z realizacji swoich pasji. Moje doświadczenia zarówno zawodnicze jak i trenerskie powodują, że wiem doskonale jak działa „świat futoblowy” – każdy zawodnik jest inny co też ma wpływ na moje podejście do trenowania, które dostosowuje do indywidualnego toku uczenia zawodnika. Staram się wykrzesać z każdego z graczy „ogień” oraz pewność siebie licząc na to, że staną się lepszymi ludźmi – jako futboliści i jako elementy społeczeństwa. Często w każdym z nich dostrzegam samego siebie. Pewnie dlatego, że wierzę w każdego z osobna i znam ich potencjał, dlatego też chcę, aby „sięgali po więcej”. Futbol płynie w mojej krwi. Chciałbym, aby moja wiedza i zaangażowanie miały odpowiedni wpływ na moich zawodników.

Jakie stawiasz sobie cele jako trener?

Jako były zawodnik i trener wiem jak istotne jest to, aby mieć jakieś cele – pomaga to w ciągłym rozwoju i stawaniu się lepszym zarówno na, jak i poza boiskiem. W pierwszym sezonie jako trener Mets za główny cel stawiam sobie umożliwienie moim zawodnikiem zdobycia wiedzy- jak osiągnąć sukces. Szczególnie chcę zbudować i ukształtować formację ofensywną, która będzie zrównoważona , ale także będzie w stanie prowadzić „big playe”, zdobywać kolejne punkty, a przy tym wszystkim zapewniać rozrywkę dla fanów Mets!

Czego oczekujesz od zawodników?

Jako trener oczekuje kilku kluczowych rzeczy. Liczę na zawodników, aby na każdym treningu cechowali się silną wolą do nauki i chęci udoskonalenia swoich umiejętności zarówno jako jednostka, jak i drużyna. Z doświadczenia wiem, jak istotne jest dla każdego, zawodników i sztabu trenerskiego, pozostawienie swojego ego na sideline*, aby móc robić wszystko co w naszej mocy by wygrać!

Czego spodziewasz się po nadchodzącym sezonie LFA 1?

Dotychczas spotkałem się z różnymi opiniami i sytuacjami w drużynach i ligach futbolowych. Jednak jeśli chodzi o Ligę Futbolu Amerykańskiego w Polsce, to zetknąłem się tylko i wyłącznie z pozytywną informacją zwrotną. LFA to solidna organizacja, z bardzo konkurencyjnymi zespołami, a każdego tygodnia w sezonie nie będę oczekiwał od naszych przeciwników niczego poza tym.

Która drużyna według Ciebie prowadzi najlepszą ofensywę?

Los Angeles Rams…

Dlaczego?

Głównie dlatego, że prowadzą najbardziej zrównoważony atak na świecie. Ich sztab szkoleniowy może dopasować grę do każdego przeciwnika. Trener McVay dostaję piłkę do rąk od swoich zawodników. Daje możliwości i wpływa na swoją drużynę, aby Ci pozostali atletami – podkreśla ich umiejętności i mocne strony- filozofia, pod którą się podpisuję. "Just over come and adjust", “Earned, not given”, "Find a way to win!"

*Sideline- linia boczna boiska. „Na sideline” – poza boiskiem.

Nice to METS you Douglas!

Poprzedni post Następny post

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgoszcz Archers 5 0 87 10
Tychy Falcons 4 1 56 8
Lowlanders Białystok 3 1 27 6
Kraków Kings 2 2 -1 4
Warsaw Mets 1 4 -5 2
Silesia Rebels Katowice 1 3 -22 2
Warsaw Eagles 0 5 -142 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni