W poniedziałek przedstawiliśmy, Głównego Trenera drużyny Mets na sezon 2018/2019 zostanie Matheus Dias. Dzisiaj rozmawiamy z Trenerem o filozofii prowadzenia drużyny, jego wizjach i celach na przyszły sezon.

Matheus Dias swoją karierę futbolową rozpoczął w 2005 r. w Curitiba Brown Spiders. Przez osiem lat był związany z Brazylijską drużyną jako zawodnik, następnie trener pozycyjny, koordynator defensywy, aż do 2012 r. kiedy objął stanowisko koordynatora ofensywnego oraz trenera głównego. Przed przyjazdem do Polski przez dwa, zakończone z sukcesami sezony, pełnił rolę trenera linii defensywnej, trenera pozycyjnego Linebackerów oraz asystenta koordynatora defensywy w West Philadelphia High School w Stanach Zjednoczonych. Od trzech lat związany jest z futbolem amerykańskim w Polsce. Od 2016 r. i 2017 r. pełnił funkcję koordynatora defensywy odpowiednio w Warsaw Eagles oraz Rhinos Wyszków. Ostatni rok pracował dla Panthers Wrocław jako koordynator Special Teams oraz trener linii defensywnej.

Dlaczego Warsaw Mets?

„Warsaw Mets jest dla mnie niepowtarzalną okazją do stworzenia nowej jakości Futbolu Amerykańskiego w Europie. Byłem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz struktur jakie zostały utworzone do tej pory w tej drużynie. Dodatkowo, Warszawa jest pełna utalentowanych graczy i zapalonych kibiców, którzy zasługują na dobrze zorganizowane przedsięwzięcie" – mówił Head Coach Warsaw Mets, Matheus Dias.

Jakie masz wymagania wobec drużyny i zawodników?

"Drużyna może odnieść sukces jedynie wtedy, gdy wszyscy zaangażowani doskonale zdają sobie sprawę z celów i planów całej organizacji i są w stanie zaufać sobie nawzajem. Dlatego też wierzę, że sukces będzie możliwy, jeśli nasz zespół będzie opierał się na zaangażowaniu, konsekwencji, a przede wszystkim szacunku. Traktuję Warsaw Mets jako długoterminowe przedsięwzięcie, ponieważ od początku opiera się na solidnych podstawach sportowych i organizacyjnych, dzięki czemu ma szansę na właściwy rozwój "- mówi Matheus Dias.

"Zawodnicy są sercem i duszą tej drużyny, więc chciałbym, aby wiedzieli, że będąc częścią Warsaw Mets tworzą coś zupełnie niepowtarzalnego i wyjątkowego. Chcę, żeby byli dumni ze swojej drużyny, swoich kolegów z drużyny, miasta oraz tego, aby dawali z siebie 100% zaangażowania i pasji do tego, co tu robimy i stawali się jeszcze lepszymi zawodnikami. Moim celem, jako trenera głównego, jest to, aby moi zawodnicy zrozumieli wartość braterstwa i bycia członkiem nowej rodziny. Chciałbym też, aby czerpali dużo zabawy podczas całego tego przedsięwzięcia" – dodaje Head Coach Warsaw Mets.

Jakie cele stawiasz sobie i drużynie jako trener?

"Naszym głównym celem jako drużyny jest wygrywanie mistrzostw. Jednak moim obowiązkiem jest praca nad detalami, które w konsekwencji doprowadzą nas do zwycięstw. Biorąc pod uwagę, że Warsaw Mets dopiero powstała, najważniejsze będzie nasze pierwsze zwycięstwo i na tym będziemy skupiać się w najbliższych miesiącach. A potem na kolejnym. I kolejnym, i kolejnym zwycięstwie" - zapowiada Matheus Dias.

Witamy na pokładzie i życzymy samy sukcesów życiowych i zawodowych w nadchodzącym sezonie LFA!

Poprzedni post Następny post

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Seahawks Gdynia 0 0 0 0
Warsaw Mets 0 0 0 0
Armada Szczecin 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Armia Poznań 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni