Kolejne wzmocnienie sztabu trenerskiego Warsaw Mets!

Od 20 lat nadzoruje rozwój fizyczny i kondycyjny swoich podopiecznych z różnych dziedzin sportowych. Do tej pory pod jego okiem do debiutów w sportach sylwetkowych przygotowywali się m.in. Marcin Bogucki (dwukrotny wicemistrz Europy Federacji WPF), czy Daniel „Qczaj” Kuczaj. Od dziś z dumą informujemy, że do wystąpienia w rozgrywkach LFA 1 i LFA9, naszych zawodników przygotuje Jarosław Gdak.

Jarek swój futbolowy debiut zaliczył w 2012 r. w drużynie Warsaw Spartans jako Outside Linebacker. W tym samym roku zajął II miejsce w kategorii debiut do 80kg w Finale Mistrzostw Polski w kulturystyce. Od 2013 r. związany z Warsaw Sharks. Jego kariera zawodnicza trwała do 2015r. Za to od samego początku do 2018 r. Jarek odpowiedzialny był za przygotowanie siłowe i kondycyjne całej drużyny do rozgrywek meczowych. Jarek może się także pochwalić 5-tym miejscem w Mistrzostwach Polski Mens Physique. Obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.

-„Przede wszystkim zaangażowania i ciężkiej pracy. W każdym aspekcie” – mówi Jarek zapytany o jego oczekiwania wobec zawodników. – „Mamy mało czasu, dlatego też będę rozmawiał z chłopakami na temat diety, suplementacji, treningu i regeneracji. Zawodnicy muszą zrozumieć, że aby osiągnąc najwyższy poziom nie wysarczy tylko boisko, ale także wszystko to co poza nim” – mówi.

„Z trenerem Diasem mamy spójną wizję co do tego co i w jaki sposób chcemy robić, aby to przyniosło pożądane efekty” – mówi. – „Treningi do końca tego roku będą nastawione na aspekt siłowy. Zdaje sobie sprawę, że z częścią zawodników będę musiał popracować indywidualnie, aby dopracować ich technikę. Jeszcze przed wspólnymi treningami będę chciał, aby chłopaki zaczęli wdrażać jeden z przygotowanych przeze mnie dla nich planów treningowych. Jest to konieczne jeżeli chcemy zdążyć z realizacją programu do sezonu. Wtedy nie będzie czasu na budowanie czegokolwiek, wówczas będziemy chcieli utrzymać siłę i moc, którą uzyskaliśmy w preseason, a priorytetem jest ograniczenie liczby kontuzji – zapowiada nowy trener przygotowania fizycznego Warsaw Mets”._

Nice to METs you Jarek!

Następny post

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Seahawks Gdynia 0 0 0 0
Warsaw Mets 0 0 0 0
Armada Szczecin 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Armia Poznań 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni