Z przyjemnością prezentujemy kolejne zagraniczne wzmocnienie naszej drużyny. W naszych szeregach witamy TJ Richardsona, który w nadchodzącym sezonie zasili szereg naszej formacji defensywnej na pozycji DB. Jego umiejętności będziemy niejednokrotnie podziwiać także w zmaganiach formacji specjalnych.

Po zakończonym sezonie w II dywizji NCAA w barwach Millersville University, TJ występował w rozgrywkach USA F-League Arena w drużynie Philadelphia Birds. Od 2016 r. gra na boiskach europejskich. W Europie związany był z takimi drużynami jak: Vinnytsia Wolves, Miskolc Steelers, Crusaders Warszawa czy w ostatnim roku Bielefeld Bulldogs. Jego grę mogliśmy podziwiać także na futbolowej arenie we Wrocławiu podczas rozgrywek The World Games, gdzie wraz z drużyną USA zdobył brązowy medal mistrzostw świata sportów nieolimpijskich.

Już wcześniej grałeś w Polsce, co Ci się tu najbardziej podoba?

Uważam, że Polska to świetny kraj o bogatej historii i kulturze, a jedzenie tu jest niesamowite. Polacy są bardzo przyjaźni i otwarci. Polska to kraj, gdzie trwa bardzo dynamiczny rozwój ekonomiczny i społeczny. Uważam, że to najlepsze miejsce i czas, aby tu być i wykorzystać szansę na nowo-otwierające się możliwości. Ponadto Warszawa jest jednym z moich ulubionych miast na świecie m.in. ze względu na swoją różnorodnośc kulturową.

Dlaczego METS?

Uważam, że Warsaw Mets ma świetny, młody sztab trenerskim przygotowany na grono utalentowanych zawodników z Warszawy i okolic. W mojej opinii to był najwyższy czas dla niektórych drużyn na skondensowanie doświadczenia i wiedzy futbolowej w jednej drużynie. Dzięki szczeblu kierowniczemu i wsparciu oddanych inwestorów uważam, że ten zespół będzie jednym z lepiej ugruntowanych zespołów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie - na wiele lat.

Co myślisz o obecnym układzie ligi?

Nie mogę się doczekać starcia z topowymi drużynami z Polski. Cieszę się na myśl o nadchodzących zmaganiach. Chcę rozwijać swoje umiejętności każdego tygodnia. W nadchodzącym terminarzu rozgrywek nie spodziewam się łatwych gier. Nie ukrywam, że najbardziej nie mogę doczekać się zetknięcia z takimi drużynami jak Seahawks Gdynia czy Panthers Wrocław. Prowadzą one jeden z bardziej elitarnych programów treningowych w Europie od lat, także dobry występ i zwycięstwo przeciw nim wiele dla mnie znaczy. No i oczywiście Lowlanders Białystok są obecnie panującymi mistrzami Polski więc chęć rywalizacji i wygranej jest znacząca.

Poprzedni post Następny post

Tabela LFA 1 - grupa Północna

Drużyna Z P +/- Pkt
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Seahawks Gdynia 0 0 0 0
Warsaw Mets 0 0 0 0
Armada Szczecin 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Armia Poznań 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni