W 9 kolejce Mets musieli uznać wyższość Mistrzów Polski- Lowlanders Białystok, ulegając na wyjeździe 34-6.

W najbliższą niedzielę (02 czerwca) Mets, w domu, zmierzą się z Rhinos Wyszków. Będzie to ostatnie domowe spotkanie stołecznej drużyny i ostatnie spotkanie w ramach sezonu regularnego. Niedzielne spotkanie jest przystankiem w drodze do półfinałów. Dzięki doskonałej grze w środkowej fazie sezonu Warszawa zapewniła sobie awans do fazy playoffs, które Mets będą musieli rozegrać na wyjeździe.

-To powinno dodatkowo zmotywować kibiców do licznego stawienia się na trybunach stadionu przy ul. Konwiktorskiej. Ostatni mecz domowy jest okazją do zaprezentowania licznych atrakcji na boisku, a także dominacji nad rywalem, który dopiero co zapewnił sobie ligowe utrzymanie - zapowiada niedzielne wydarzenie Wirtualna Polska. - Przed rokiem decydująca warszawsko - wyszkowska batalia rozstrzygnęła się w samej końcówce. Dzisiaj, po powstaniu Warsaw Mets, dystans dzielący te kluby zauważalnie się powiększył - czytamy.

-Lowlanders bezwzględnie wykorzystywali nasze błędy zarówno w obronie jak i w ataku. Sztab trenerski oraz my zawodnicy ciężko pracujemy nad poprawą elementów naszej gry, które zawodziły przed meczem z drużyną z Wyszkowa. Starcie z Rhinos będzie ostatnim sprawdzianem przed fazą „dzikich kart”, gdzie już nie będzie miejsca na wpadki. Ponad to jest to nasz ostatni mecz domowy. Do tej pory pokazaliśmy, że Warszawa ma ogromny potencjał jeśli chodzi o zainteresowanie naszym sportem i teraz chcemy podnieść poziom organizacji jeszcze wyżej – mówił dla Halftime Dominik Zielewski, ofensywny liniowy Mets #57 .

Serdecznie zapraszamy! Kickoff: 14:00, niedziela (02.06), ul. Konwiktorska 6! Zapraszamy też do udziału w rekrutacji do drużyny, która odbędzie się przed spotkaniem ligowym.

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgosz Archers 2 0 58 4
Tychy Falcons 2 0 52 4
Lowlanders Białystok 2 0 26 4
Silesia Rebels Katowice 1 1 1 2
Kraków Kings 1 2 -29 2
Warsaw Mets 0 2 -16 0
Warsaw Eagles 0 3 -92 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni