Playoffy- nadchodzimy!

Najlepsza szóstka, już w przyszłym tygodniu weźmie udział w bezpośredniej walce o Mistrzostwo Polski czyli Polish Bowl. Playoffs podzielone są na trzy rundy, a w każdej z nich przegrywający automatycznie odpada.

"Organizacja, poziom sportowy oraz playoffs są powodami do dumy w stolicy. Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego zagrali na wysokim poziomie zdobywając 27 punktów po kilku widowiskowych akcjach. Teraz czeka ich trudne spotkanie przeciwko Tychom w rundzie dzikich kart. W tym spotkaniu przyłożenia zdobyli: Witold Szpotański, Maciej Gromnicki oraz Antoni Podgórski. Wyszków Rhinos otarli się w tym sezonie o spadek. Uratowała ich wygrana przeciwko Wilkom, która była ich jedynym zwycięstwem w tym sezonie. W meczu przeciwko Mets nie stanowili zagrożenia. Nie udało im się zdobyć przyłożenia jednak kopnęli dwukrotnie z pola co dało im łącznie 6 punktów." - czytamy na portalu HalfTime.pl

Już za tydzień zmierzymy się z przedstawicielami grupy południowej, Tychy Falcons. Zobacz jak starcie zapowiada Wirtualna Polska:

Obydwie ekipy mierzyły się już w pierwszej kolejce tegorocznych rozgrywek. Marcowe starcie doskonale rozpoczęli Falcons, którzy szybko wypracowali sobie pewną przewagę. Mets zaprezentowali się dużo lepiej w drugiej połowie spotkania, jednak nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby zniwelować wyraźną stratę. Mecz zakończył się wynikiem 31:13. Warto jednak zauważyć, że był to pierwszy w historii mecz nowej warszawskiej drużyny Warsaw Mets. Faworyzowane Sokoły zajęły drugie miejsce w grupie południowej i są prowadzone przez jednego z głównych kandydatów do miana MVP, rozgrywającego Keitha "Keke" Raya. Jest on ligowym liderem w ilości podań na przyłożenie, których zgromadził aż 25. Ofensywa Falcons imponuje skutecznością, a już w niedzielę przekonamy się, czy specjalizujący się w ustawieniach obronnych - coach Mets Matt Dias - znajdzie pomysł na ograniczenie jej poczynań. Gospodarze będą faworytami, ale futboliści ze stolicy nie stoją na straconej pozycji. Batalia o półfinał zapowiada się intrygująco.

Poprzedni post Następny post

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgosz Archers 2 0 58 4
Tychy Falcons 2 0 52 4
Lowlanders Białystok 2 0 26 4
Silesia Rebels Katowice 1 1 1 2
Kraków Kings 1 2 -29 2
Warsaw Mets 0 2 -16 0
Warsaw Eagles 0 3 -92 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni