Futbolowa niedziela w stolicy rozgrywała się w doskonałych nastrojach. Doskonała pogoda pozwoliła na sympatyczne wspomnienie kończącego się lata, a inauguracyjny touchdown w wykonaniu juniorów jeszcze bardziej poprawił humory gospodarzy.

Mets przystępowali do starcia z Grizzlies bez porażki na koncie, a do tego z najmniejszą ilością straconych punktów w całej lidze rozwojowej. Goście odwiedzili Warszawę mając świeże wspomnienie efektownej wygranej nad Archers. Starcie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, których atak nakręcał Michał Karczewski. Futboliści z zachodu Polski szybko odpowiedzieli za sprawą dokładnego podania Tomasza Martynowa.

Gospodarze zdołali dorzucić do swojego dorobku kolejne przyłożenie, po czym prym po obydwu stronach zaczęła wieść szczelna defensywa. Grizzlies opierali swój atak na biegach Kamila Mądrego oraz Marka Łojka. Były one jednak skutecznie zatrzymywane przez Filipa Snopka i Aleksandra Powara.

W samej końcówce spotkania goście zaryzykowali grę w czwartej próbie bardzo blisko własnego pola punktowego. Ryzyko nie opłaciło się, a chwilę później Mets zdobyli przyłożenie, które przypieczętowało ich wygraną. Zwycięstwo zagwarantowało pierwsze miejsce w grupie, a także domowy półfinał z Renegades. Grizzlies zagrają jeszcze z Barbarians, jednak aby marzyć o awansie potrzebują pomocy Archers w starciu z Mustangs.

Wyniki meczów:

Mets J vs Olsztyn Lakers, Sehawks : 6:46 Galeria zdjęć: Facebook

Mets B vs Grizzlies Gorzów Wielkopolski : 21:0 Galeria zdjęć: Facebook

źródło tekstu: Halftime.pl

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Bydgoszcz Archers 5 0 87 10
Tychy Falcons 4 1 56 8
Lowlanders Białystok 3 1 27 6
Kraków Kings 2 2 -1 4
Warsaw Mets 1 4 -5 2
Silesia Rebels Katowice 1 3 -22 2
Warsaw Eagles 0 5 -142 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni