Po ogłoszeniu wielkich nazwisk w polskim futbolu, przyszedł czas na ogłoszenie tych, którzy dopiero czekają na rozgłos, choć ich znaczenie dla drużyny jest ogromne. W tym wywiadzie poświęcimy chwilę trzem zawodnikom, którzy dołączyli do nas w obecnym offseasonie. Warto zapoznać się z tymi nazwiskami, gdyż za chwilę będzie o nich głośno w naszym środowisku. Przedstawiam Jacka Kuśmierczyka, Cenga Yasara i Saliha Kemala Baslara.

  • Jacek Kuśmierczyk jest 25-letnim zawodnikiem z pięcioletnim doświadczeniem. W poprzednim sezonie występował w drużynie Kraków Kings na pozycji wide receivera. Ma 180 cm wzrostu i waży 84 kg.

  • Ceng Yasar to bardzo młody, 19-letni zawodnik. W poprzednim sezonie brał udział w juniorskich rozgrywkach w Turcji i wraz z drużyną İstanbul Janissaries zdobył juniorskie mistrzowstwo kraju pokonując doskonale znanych Polskiej publiczności Koç Rams. Gra na pozycji defensive back, ma 185 cm wzrostu i waży 84 kg.

  • Salih Kemal Baslar to 23-letni zawodnik. Zeszłoroczny sezon spędził w Austrii trenując z drużyną Vienna Vikings. W Mets zasili formację running backów, do której jest wprost stworzony. 177 cm wzrostu i 94 kg czynią go bardzo ciężkim do powalenia. Porozmawiajmy chwilę z bohaterami tego wywiadu.

Co Was sprowadza do Warszawy?

Jacek Kuśmierczyk: Po zakończonych w Krakowie studiach postanowiłem coś zmienić. Wejść w następny etap życia w zupełnie innym otoczeniu z nowymi ludźmi u mego boku.

Ceng Yasar: Nie będę ukrywał, że głównym powodem przyjazdu do Warszawy był futbol. Poza tym jestem studentem na jednej z warszawskich uczelni, od przyszłego roku będę w Polsce studiował medycynę.

Salih Baslar: Przyjechałem do Warszawy na studia informatyczne.

Dlaczego właśnie Mets?

J.K.: Jeśli chce się grać w Warszawie i to na najwyższym poziomie, Mets jest jedyną możliwością.

C.Y.: *Moim zdaniem Mets prezentują największy potencjał w całej lidze. Będąc jeszcze w Turcji obejrzałem wszystkie mecze. Bardzo spodobała mi się zarówno wysoka jakość gry, jak i strategia podczas meczów.

S.B.: *W zeszłym roku byłem w Warszawie na Europe’s Elite Camp, na którym poznałem trenera Kołodziejczyka prowadzącego w zeszłym sezonie running backów - moją pozycję. Kiedy oficjalnie rozpocząłem tu studia zadzwoniłem do trenera, pytając o najlepsze miejsce do trenowania futbolu, bez zastanowienia odpowiedział Warsaw Mets. Dlatego właśnie tutaj jestem.

Skąd dowiedzieliście się na temat naszej drużyny?

J.K.: W barwach Kraków Kings w zeszłym roku rozegrałem spotkanie przeciwko Mets w Warszawie na Stadionie im. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

C.Y.: Z wielkim zainteresowaniem śledzę rozgrywki europejskie, więc o Mets wiedziałem niemal od początku ich istnienia. Jak już wspomniałem oglądałem wszystkie mecze. Bardzo pomógł mi trener Tomasz Brzostowski - był ze mną w stałym kontakcie, a nawet odebrał mnie z lotniska.

S.B.: Tak jak w pytaniu wyżej, o Warsaw Mets usłyszałem podczas Europe’s Elite Camp.

Po kilku miesiącach treningów, co sądzicie na temat samej organizacji? J.K.: Sam rozwój Warsaw Mets i jego tempo są imponujące. Wierzę, że trenowanie w drużynie pozwoli mi wejść na najwyższy poziom futbolu w Polsce.

C.Y.: Bardzo podoba mi się zarówno strona sportowa, jak i organizacyjna. Bardzo szybko zaaklimatyzowałem się w drużynie. Każdy z chłopaków stara się pomóc. Już tydzień po przylocie okazało się, że łapię się wiekowo do juniorów, dzięki czemu debiut w Warsaw Mets mam już za sobą. Koledzy śmieją się, że Mets Junior byli jedyną drużyna LFAJ z „importem” w składzie.

S.B.: Historia Mets jest bardzo krótka. Powstali dopiero w 2018 roku. Jednak w drużynie jest świetna komunikacja i wszyscy są bardzo skuteczni w tym co robią. Jeśli potrafili osiągnąć tak dużo w tak krótkim czasie, w najbliższych latach nic nie będzie niemożliwe.

Czego oczekujecie po obecnym sezonie?

J.K.: W tym roku moim celem jest finał LFA1 i bycie częścią najlepszego korpusu wide receiverów w Polsce.

C.Y.: Przyjechałem do Warszawy po mistrzostwo LFA1, a następnie grę w europejskich pucharach.

S.B.: Nie mogę celować w mniej niż mistrzostwo, gdyż wiązałoby się to z założeniem z góry, że przegram mecz. Mistrzostwo LFA1 na początek oraz gra w międzynarodowych rozgrywkach.

Dziękuję bardzo za rozmowę i widzimy się na najbliższym treningu. GoMets!

Rozmawiał Michał Nowicki

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Warsaw Mets 0 0 0 0
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Tychy Falcons 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Kraków Kings 0 0 0 0
Silesia Rebels 0 0 0 0
Warsaw Eagles 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni