Kolejne wzmocnienie Warsaw Mets! Do stołecznej drużyny dołączył Defensive Back - Daniel Docal!

Oto kilka słów od Daniela:

Karierę rozpocząłem w swojej domowej drużynie Osos Rivas w Madrycie. Grałem tam jako Defensive Back od 2013 do 2016 roku, kiedy to przeniosłem się do Niemiec aby grać dla Schwäbisch Hall Unicorns. Występowałem tam w latach 2016-2017, pozostaliśmy niezwyciężoną drużyną i wygraliśmy German Bowl.

Po występach w Niemczech powróciłem do Madrytu, aby być bliżej rodziny i ponownie reprezenować Osos Rivas w sezonie 2018, tym razem na pozycji Free Safety. Zwyciężyliśmy swoją dywizję, jednak przegraliśmy półfinał.

Na koniec sezonu zdecydowałem się ponownie przenieść do niemieckiej GFL1 i podpisać kontrakt z Hildesheim Invaders także jako Free Safety. Mieliśmy najlepszy sezon w historii drużyny gdzie pierwszy raz dotarliśmy do play offów.

W 2020 roku zdecydowałem się pójść o krok dalej i wyjechałem do Stanów Zjednoczonych aby grać w Spring League w San Antonio w Teksasie. Razem z moim przyjacielem Mario Floresem zostaliśmy pierwszymi Europejczykami którzy kiedykolwiek występowali w tej lidze. Grałem dla drużyny TSL Generals, pod Defensywnym Koordynatorem i członkiem Hall of Fame NFL - Mikem Singletary. Nasza drużyna pozostała niepokonana i pierwszy raz w jej historii wygraliśmy mistrzostwo Spring League.

Kiedy wróciłem ze Stanów, skontaktował się ze mną Trener Jake Hale i przedstawił mi projekt który tworzy w Warszwie. To co usłyszałem bardzo mi się spodobało. Cała drużyna i organizacja wygląda bardzo profesjonalnie i ma ambitne podejście do nadchodzącego sezonu. To zaważyło na tym, iż zdecydowałem się związać z Warsaw Mets w tym sezonie.

O Polsce i o Warszawie słyszałem same dobrze rzeczy, więc jestem bardzo podekscytowany dołączeniem, oraz poznaniem nowych kolegów z drużyny. Ze swojej strony na pewno dołożę wszelkich starań, oraz przekażę całą swoją wiedzę i doświadczenie aby pomóc w zbudowaniu mistrzowskiej drużyny!

Daniel, witamy na pokładzie!

Poprzedni post Następny post

Tabela PFL 1

Drużyna Z P +/- Pkt
Warsaw Mets 0 0 0 0
Lowlanders Białystok 0 0 0 0
Tychy Falcons 0 0 0 0
Bydgoszcz Archers 0 0 0 0
Kraków Kings 0 0 0 0
Silesia Rebels 0 0 0 0
Warsaw Eagles 0 0 0 0
Patronat honorowy
Partnerzy instytucjonalni
       
Partnerzy komercyjni